Firma eventowa - Reakcja na potrzeby klienta

Wyraz „event”, pochodzący z języka angielskiego wprowadził się na stałe do zasobów polskiego słownictwa. Zarazem pojawiły się rodzime odmiany , jak na przykład. „organizacja eventów” bądź „agencja evenetowa” . „Event” jako zjawisko społeczne pojawiło się w wyniku wzrastających wymagań klientów . Odpowiedzią na to zapotrzebowanie było pojawienie się podmiotów , proponujących organizację eventów.

Event jako produkt dzisiejszego rynku

Agencja eventowa to zespół ludzi , którzy mają wizję tego , jak realizować różnego gatunku wydarzenia. najczęściej tego gatunku przedsiębiorstwa mają także bazę sprzętową bądź współpracują z innymi firmami. Wszystko po to, by spełnić oczekiwania klientów, a najlepiej, aby te oczekiwania przewidywać . Ujmując rzecz innymi słowami : w segmencie firm eventowych nastpił bardzo szybki wzrost poziomu proponowanych usług.

Niekiedy jeszcze event jest błędnie rozumiany jako coś, co dotyczy firm czy instytucji. W początkach profesjonalnej działalności eventowej rzeczywiście tak było, ale obecnie pojęcie eventu jest bardzo obszerne: eventem może być zarówno impreza firmowa, jak też święto rodzinne czy nawet okolicznościowe spotkanie grupy przyjaciół. Najlepszym przykładem są komunie, imprezy weselne czy świętowanie różnego rodzaju jubileuszów.

Oryginalność i otwartość agencji eventowych

image

Agencje eventowe działają bardzo dynamicznie i elastycznie: tworzą propozycję, która jest na bieżąco dostosowywana adekwatnie za zapotrzebowaniem klienta .

Elastyczność i różnorodność oferty to z pewnością jedna z najważniejszych cech profesjonalnej agencji. Właściwie należy powiedzieć, że oferta dobrej firmy to nie tyle gotowa koncepcja na organizację dowolnego wydarzenia. Chodzi w znacznie większym stopniu o zasób pomysłów, narzędzi i rozwiazań, które pozwalają na aranżowanie wydarzenia zgodnie z preferencjami klienta. Przykładów takiego podejścia jest na polskim rynku wiele, jak np. eventwizards.pl .

Tego rodzaju nieszablonowe nastawienie to coraz częściej jedno z zasadniczych wymagań klientów. Eventy kształtowane w taki dynamiczny sposób to gwarancja wyjątkowości i oczywiście – co jest najważniejszym celem – doskonałej atmosfery.

Wspomniana elastyczność objawia się także w dopasowywaniu się do zakresu oczekiwanych usług . Agencja może zając się jedynie pewnym aspektem wydarzenia, np. organizacja zawodów paintball w czasie spotkania firmowego, lecz niejednokrotnie zajmuje się całą organizację przedsięwzięcia : zaczynając od Organizacja Eventów Warszawa sprawy transportu osób biorących udział , poprzez dostarczenie posiłków , a kończąc na realizacji wydarzeń towarzyszących.

Dodatkowo dla firmy eventowej nie ma właściwie żadnego ograniczenia jeżeli chodzi o miejsce organizacji wydarzenia : może to Dj Warszawa być Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk lub jakiekolwiek inne miasto, ale równie dobrze event może odbyć się nad jeziorem, na plaży , w górach, czy w lesie. Nie ma tu żadnych ograniczeń.

Bez wątpienia na „event” należy patrzeć jak na produkt wycelowany do konkretnego klienta . To produkt, wymagający:który wymaga specjalnego podejścia i kreatywności.