Firma eventowa - Odpowiedź na popyt

Wywodzące się z języka angielskiego pojęcie „event” na dobre weszło do języka polskiego. Równolegle pojawiły się rodzime odmiany , takie jak „organizacja eventów” czy „agencja evenetowa” . „Event” jako zjawisko społeczne pojawiło się w wyniku rosnących wymagań odbiorców . Naturalną konsekwencją było powstawanie firm, zajmujących się organizacją eventów.

Event jako produkt współczesnego rynku

Firma eventowa to ludzie , którzy mają koncepcję tego , jak można realizować różnego rodzaju wydarzenia. najczęściej tego gatunku firmy posiadają również bazę sprzętową lub współpracują z innymi firmami. Wszystko po to, aby zaspokoić oczekiwania klientów, a najlepiej, aby te oczekiwania antycypować . Inaczej mówiąc : w segmencie firm oferujących organizację eventów nastąpił szybki rozwój i rozszerzenie dostępnej dla konsumenta ofery.

Niekiedy jeszcze event jest błędnie postrzegany jako coś, co dotyczy firm czy instytucji. Kiedyś rzeczywiście tak było, ale obecnie pojęcie eventu jest bardzo pojemne: eventem może być zarówno wydarzenie firmowe, jak też uroczystość rodzinna jak też okolicznościowe spotkanie grupy znajomych. Najlepszym przykładem są przyjęcia komunijne, wesela czy obchody rocznic.

Wyobraźnia i spontaniczność firm eventowych

Agencje eventowe działają szczególnie dynamicznie i sprawnie: tworzą propozycję, którą na bieżąco dostosowują do potrzeb klienta .

Elastyczność i różnorodność oferty to z pewnością jedna z najważniejszych cech profesjonalnej agencji. Należałoby raczej stwierdzić, że oferta dobrej firmy to nie tyle gotowa koncepcja na organizację dowolnego wydarzenia. Chodzi w znacznie większym stopniu o zasób pomysłów, narzędzi i metod, które umożliwiają kreowanie eventu zgodnie z oczekiwaniami klienta. Przykładów takiego nastawienia jest wśród polskich firm wiele, jak np. eventwizards.pl .

Tego rodzaju niekonwencjonalne podejście to coraz częściej jedno z zasadniczych wymagań klientów. Organizowane w ten sposób imprezy to gwarancja unikalności i oczywiście – co jest najważniejszym celem – doskonałej atmosfery.

Nadmieniona elastyczność przejawia się również w dopasowywaniu się do rozmiaru oczekiwanych usług . Agencja może zrealizować tylko określony segment wydarzenia, np. organizacja zawodów paintball w czasie spotkania firmowego, lecz niezwykle często zajmuje Dj Wesele Warszawa – Event Wizards się pełną organizację imprezy : startując od sprawy transportu uczestników , poprzez dostarczenie posiłków , zaś kończąc na realizacji wydarzeń towarzyszących.

image

Ponadto dla agencji eventowej nie ma właściwie żadnego ograniczenia jeśli chodzi o miejsce organizacji wydarzenia : może to być Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk bądź jakiekolwiek inne miasto, ale równie dobrze event może odbyć się nad jeziorem, na plaży , w górach, lub w lesie. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

„Event” to więc produkt wyznaczony do konkretnego klienta . To produkt, wymagający:który wymaga profesjonalnego postępowania i wyobraźni.