Agencja eventowa - Reakcja na popyt

Wyraz „event”, pochodzący z języka angielskiego wprowadził się na stałe do zasobów polskiego słownictwa. Równolegle pojawiły się rodzime odmiany , jak np. „organizacja eventów” bądź „agencja evenetowa” . „Event” jako fenomen społeczny pojawił się w wyniku wzrastających wymagań klientów . Reakcją na to zapotrzebowanie było pojawienie się firm , oferujących organizację eventów.

Event jako produkt dzisiejszego rynku

Agencja eventowa to sztab ludzi , którzy mają wizję tego , jak można realizować różnego gatunku wydarzenia. najczęściej tego rodzaju firmy dysponują także środkami sprzętowymi bądź kooperują z innymi firmami. Ma to jeden cel: zaspokoić wymagania klientów, zaś najlepiej, żeby te oczekiwania antycypować . Inaczej mówiąc : w segmencie firm eventowych nastąpiła prędka profesjonalizacja i specjalizacja usług.

Niekiedy jeszcze organizacja eventu jest postrzegana jako oferta skierowana do odbiorcy instytucjonalnego. W początkach profesjonalnej działalności eventowej rzeczywiście tak było, ale we współczesnym świecie eventem może być zarówno spotkanie firmowe, jak też uroczystość rodzinna czy nawet okolicznościowe spotkanie grupy znajomych. Najlepszym przykładem są komunie, wesela czy obchody jubileuszów.

image

Kreatywność i życzliwość agencji eventowych

Agencje eventowe działają szczególnie dynamicznie i elastycznie: tworzą ofertę, którą w trakcie dostosowują do potrzeb klienta .

Elastyczność i różnorodność oferty to z pewnością jedna z najważniejszych cech profesjonalnej agencji. Należałoby raczej stwierdzić, że wysoko wyspecjalizowana oferta to nie tyle gotowy pomysł na przeprowadzenie dowolnego wydarzenia. Chodzi przede wszystkim o zasób pomysłów, narzędzi i rozwiazań, które umożliwiają kreowanie wydarzenia dostosowanego do oczekiwań i możliwości odbiorcy. Przykładów takiego podejścia jest na polskim rynku wiele, jak np. eventwizards.pl .

Takie niekonwencjonalne podejście to coraz częściej jedno z zasadniczych wymagań klientów. Organizowane w ten sposób imprezy dają pewność unikalności i oczywiście – co jest najważniejszym celem – doskonałej atmosfery.

Nadmieniona elastyczność przejawia się także w dostosowywaniu się do rozmiaru oczekiwanych usług . Agencja może zając się tylko pewnym aspektem wydarzenia, np. zorganizowanie gry terenowej podczas spotkania firmowego, ale niezwykle często zajmuje się całą organizację przedsięwzięcia : zaczynając od sprawy transportu uczestników , poprzez dostarczenie posiłków , a kończąc na realizacji imprez towarzyszących.

Ponadto dla firmy eventowej nie ma właściwie żadnego ograniczenia jeśli chodzi o miejsce organizacji wydarzenia : może to być Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk bądź wszelkie inne miasto, lecz równie dobrze event może mieć miejsce nad jeziorem, na Organizacja Wesel Warszawa – Event Wizards plaży , w górach, lub w lesie. Ograniczenia tu praktycznie nie istnieją.

„Event” to więc produkt przydzielony do konkretnego konsumenta . To produkt, wymagający:który wymaga specjalnego podejścia i kreatywności.